Buchty


Svět je v plamenech a vypadá to, že Armageddon už je za rohem.

Z toho na jednoho může přijít pořádná existenciální depka. Jsem z té generace, která byla ztracená, aby se našla, aby našla způsoby a cesty, jak čelit i velkým těžkostem.

A tak jsem zadělala těsto na poctivé Honzovy buchty a vrazila jsem do něj naše domácí husí sádlo, kachní vejce a do náplně povidla z blum, které se nám konečně loni urodily. To jsou poklady, které jsem na té své cestě našla. Zavonělo to u nás přímo pohádkově. A já na pohádky věřím!


A tak si myslím, že by každý jeden z nás potřeboval právě teď pekáč buchet, do kterých milující bližní umí zapéct naději, lásku i víru, které tolik potřebujeme, když nám Drak dýchá za krk svým ohnivým dechem. Stejně jako pohádkové postavy se poučíme ze svých chyb, poznáme hloubku přátelství, pravou Lásku a zase najdeme cestu domů.

Svět bez těžkostí neexistuje. Možná je to tady celé o tom, jak si dokážeme pomáhat tu tíhu nést…A když se tak dívám kolem sebe, není to s námi zas tak špatný!

Zlo je jen mnohem víc vidět, protože se rádo předvádí a potřebuje velké publikum, je hlasité. Ale je spousta drobných dobrých skutků všedního dne, které uvidí jen ten, kdo se dívá srdcem.

A já se tak dívám moc ráda a vidím nás, jak si pomáháme. A to je dobrá zpráva, moc dobrá, tak na to myslete, až budete mít pocit, že všechna světla pohasla a už nemáme žádnou naději.

Rozhlédněte se kolem. Upečte buchty a dejte do toho srdce. Cesta se ukáže!
#korenyakridla #laska #vira #nadeje